niedziela, 03 marca 2024r.

Jaki samochód służbowy wybrać? O jakie wyposażenie warto zadbać?

photo 1601026967915 281d3160683bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8R1BTJTIwY2FyfGVufDF8MHx8fDE2MzgyMDAzNTAixlibrb 1.2.1q80w1080

Wybór służbowego samochodu to często bardzo trudne zadanie. Zakup auta służbowego, powinien być opłacalny nie tylko pod względem finansowym, ale również użytkowania w przyszłości. To, jaki pojazd ostatecznie wybierzemy, może mieć wpływ na finanse firmy, a więc wybór ten musi być dokładnie przemyślany.

Auta służbowe – leasing czy zakup prywatny?

Zakup samochodu służbowego to często konieczność, zwłaszcza gdy zatrudnieni są pracownicy, którzy muszą się przemieszczać. Właściciel firmy najczęściej ma do wyboru zakup auta na fakturę lub wzięcie go w leasingu. Oczywiście oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego ważne jest, aby przed zakupem wszystko dokładnie przemyśleć.

Auto w leasingu to znacznie tańsze rozwiązanie, ponieważ nie trzeba ponosić całego kosztu samochodu od razu. Tutaj do wydatków zaliczamy opłatę leasingową oraz koszty dotyczące codziennego użytkowania auta.

Jeżeli jednak przedsiębiorca chciałby kupić samochód, który będzie pełnił funkcję auta służbowego również, może to zrobić, ale wtedy należy liczyć się z dużo większym wydatkiem. Jeśli więc stać nas na jednorazowy wydatek dotyczący nabycia nowego pojazdu, warto wykorzystać tę okazję.

Jakie powinno być wyposażenia auta służbowego?

Każdy samochód służbowy powinien spełniać określone wymagania. Oczywiście jego sprawność jest na pierwszym miejscu, jednak tutaj warto pomyśleć także o elementach wyposażenia mających na celu ułatwienie korzystania z auta.

Apteczka do udzielenia pierwszej pomocy, radio, czy inne akcesoria są elementami, o których powinien pamiętać każdy właściciel firmy. Poza tym często niezbędny okazuje się również nadajnik GPS do samochodu. Wszelkie sposoby zabezpieczenia auta oraz jego wyposażenia mają wpływ na korzystanie z pojazdu służbowego przez pracownika, który wykonuje swoje obowiązki.

Czy marka samochodu służbowego ma znaczenie?

Samochody służbowe są zazwyczaj nieduże, co znacznie ułatwia ich prowadzenie, a nawet parkowanie. Poza tym samochód służbowy ma służyć wyłącznie do przemieszczania się w celach służbowych, więc duże auto nie jest tutaj konieczne.

Obecnie wyróżnia się wiele marek, które są najczęściej wybierane, ale nie oznacza to, że inne auta nie mogą być użytkowane, jeżeli chodzi o wykonywanie pracy. Wiele osób wybiera konkretne samochody, ponieważ są one bardziej ekonomiczne, co ma duże znaczenie dla firmy. Poza tym trzeba także kierować się jakością auta tak, aby w przyszłości nie sprawiało ono dużych problemów technicznych.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

Jak rozbić półbuty męskie?

1 października 2021

Każdy wie, że obuwie po zakupie trzeba rozchodzić. Aby odpowiednio dopasowało się ono do stopy, potrzeba czasu, nie warto więc od razu stosować buty sportowe Adidas przez dłuższy czas. Może…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady