niedziela, 14 kwietnia 2024r.

Jaki zabieg na odmłodzenie skóry twarzy wybrać w wieku dojrzałym?

photo 1523260349522 b9d156a677c3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzOXx8YmVhdXR5JTIwd29tYW58ZW58MXwwfHx8MTY0ODU2NjQ1OQixlibrb 1.2.1q80w1080

Twarz jest pierwszą częścią ciała, na której widać postępujące oznaki upływu czasu. Pojawiają się zmarszczki, przebarwienia oraz inne niedoskonałości. W zależności od typu skóry oznaki te pojawiają się szybciej lub później, niemniej większość kobiet próbuje im wcześniej zapobiec dobrymi kosmetykami.

Współczesna kosmetologia ma dobre rozwiązania nawet w przypadku pogłębiających się oznak starzenia. Poza dopasowaniem kremów, wykonywaniem zabiegów liftingujących i ujędrniających warto poznać jeszcze inne metody odmładzające skórę twarzy. Dobrym przykładem jest fotoodmładzanie T3, które szybko daje widoczne rezultaty.

Jak starzeje się skóra twarzy i kiedy wykonać zabieg fotoodmładzania?

Dojrzała cera wymaga zwiększenia zabiegów pielęgnacyjnych i dostarczenia jej odpowiednich składników, była jędrna i bez przebarwień. Zabiegi kosmetyczne też muszą być dedykowane dla cery dojrzałej, a ich specyfika na pewno będzie bardziej ingerująca w strukturę skóry. Dzieje się tak przez kilka biologicznych czynników uzależnionych od wieku kobiety.

Już po 45 roku życia następuje spadek hormonów żeńskich, co ma wpływ na osłabienie ukrwienia skóry. Prowadzi to również utraty elastyczności i nadmiernego wysuszania cery. Staje się ona coraz bardziej wiotka, sprawia wrażenie zmęczonej, a także zmienia swój koloryt. To właśnie w tym momencie dobrze jest skonsultować się z dermatologiem i kosmetologiem, aby dopasować zabieg fotoodmładzania.

Na czym polega zabieg fotoodmładzania i jakie korzyści z niego płyną?

Fotoodmładzanie laserem jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. Znaczące jest również to, że trwa zaledwie kilkanaście minut, a już po kilku godzinach widoczne są pierwsze efekty. Polega na naświetlaniu fragmentów skóry laserem o niskiej gęstości energii, co prowadzi do rozgrzania tkanki i pobudzenia jej do prawidłowego funkcjonowania.

Fotoodmładzanie promieniami laserowymi niesie szereg korzyści. Odbudowują się włóka kolagenowe, co powoduje ujędrnienie skóry, jak również podnosi się poziom melaniny. W rezultacie cera jest rozjaśniona i wraca jej prawidłowy koloryt.

Jak dbać o cerę w wieku dojrzałym, poza zabiegami fotoodmładzania?

Przy wczesnych oznakach starzenia wystarczy jeden zabieg fotoodmładzania na kilka miesięcy. Warto w tym czasie zadbać o cerę i domowymi sposobami poprawić jej funkcjonowanie.

Wśród popularnych domowych sposobów wyróżnić można dopasowane do wieku skóry kosmetyki i maseczki na twarz. Domowe maseczki wykonane z ogórka, aloesu, banana, czy marchewki to nie tylko zdrowe zabiegi domowe, ale i przyjemne chwile relaksu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1514053514818 a89e7ce304e9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMnx8Y2FyJTIwdmFybmlzaGluZ3xlbnwxfDB8fHwxNjUzOTE4MDE5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Lakier matowy – ile kosztuje jego przygotowanie?

1 kwietnia 2023

Przy większości samochodów zastosowano tradycyjny wygląd karoserii z idealnym połyskiem. Są jednak modele, które wyróżniają się matowym odcieniem barwy. Taki efekt można uzyskać, stosując właściwe lakiery ze specjalnym dodatkiem, rozpraszającym…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady