wtorek, 23 lipca 2024r.

Jakie buty do pracy biurowej najlepiej wykorzystać?

photo 1518002171953 a080ee817e1fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8bmlrZSUyMGFkaWRhcyUyMHNob2VzfGVufDF8MHx8fDE3MDM3NzIzMTh8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

8 godzin w biurze i tak przez 5 dni w tygodniu. Taka praca jest dość wymagająca, w szczególności dla naszych stóp. Dlatego warto zadbać o zakup odpowiedniego obuwia, w którym będziemy czuć się komfortowo przez cały czas. W końcu nie będziemy mieć raczej możliwości ich ściągnięcia w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Które warianty będą najlepsze?

Klasyczne półbuty w niektórych miejscach są wymagane

Jeśli prowadzimy prace związane z obsługą klientów lub kontrahentów, raczej musimy zachowywać odpowiednie zasady ubioru. Do eleganckiego garnituru nie możemy pozwolić sobie na założenie klasycznych butów reebok. W tym przypadku sprawdzą się eleganckie czarne półbuty. Jakie będą najlepsze?

Jeśli chcemy zachować komfort stóp, wybierajmy obuwie wykonane z naturalnej skóry. Doskonale dopasowuje się ona do kształtu kończyn i zapewnia im odpowiednią wentylację. Zwracajmy również uwagę na kształt profilu podeszwy. Jeżeli postawimy na obuwie z cienkim gładkim spodem, możemy ślizgać się po nawierzchni w miejscu pracy.

Adidasy dozwolone. Które zatem wybrać?

Najlepiej postawić na komfortowe i lekkie budy z elastyczną podeszwą. Możemy wybrać przykładowo produkty marki adidas strutter, które zawierają dodatkowe systemy wspomagające właściwe rozłożenie ciężaru ciała. Obuwie powinno być przede wszystkim lekkie i dopasowane do stopy, dlatego nie warto kupować wariantów zbyt dużych lub za małych.

Jeśli chodzi o fason, powinniśmy trzymać się zasady: im prostsza budowa, tym lepsze obuwie. Takie produkty będą miały uniwersalne zastosowanie i możemy je zakładać do różnego rodzaju stylizacji. Warto również sprawdzić, czy krój cholewki pasuje do kształtu naszych stóp. Jeśli będzie ona zbyt ciasna, szybko odczujemy poważny dyskomfort w trakcie chodzenia.

Jakie buty stosować zimą?

Podczas chłodnego sezonu warto postawić na warianty ze wzmocnioną podeszwą i dodatkowym ociepleniem. Podczas srogiej zimy przydadzą się nawet wysokie trepy, które osłonią kostkę i dolną część nogi przed działaniem chłodu i śniegu. Sprawdźmy również kształt bieżnika – jeśli zawiera on liczne wypustki i rowki znacznie lepiej sprawdzi się na oblodzonej powierzchni.

Przy lekkiej zimie nadal możemy stosować adidasy, choć warto pamiętać, by odpowiednio zabezpieczyć ich cholewkę przed działaniem wilgoci. Można na przykład zastosować specjalne spraye lub pasty, które utworzą cienką wodoodporną warstwę na powierzchni butów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1600104079803 9967c03fa48fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3NHx8dW5pdmVyc2l0eXxlbnwxfDB8fHwxNjc0Njg4OTk3ixlibrb 4.0.3q80w1080

Co to jest psychologia? Jakie korzyści dają studia na kierunku psychologii?

1 maja 2023

Psychologia to bardzo ciekawa dziedzina, która pozwala poznać to, co z reguły jest dla nas niedostępne. Wybór studiów na kierunku psychologii to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli interesuje nas ten temat…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady