środa, 22 marca 2023r.

Jakie owoce sprzyjają odchudzaniu i jak zrobić pyszne, odżywcze smoothie owocowe, będąc na diecie?

photo 1528873981 36c6afde7b9dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMHx8YmVycmllc3xlbnwxfDB8fHwxNjYzMTgxNjg4ixlibrb 1.2.1q80w1080

Dieta odchudzająca na bazie owoców i warzyw zawsze daje wspaniałe efekty oraz jest smaczna i niezwykle zdrowa. Żeby osiągnąć zamierzone rezultaty, trzeba odpowiednio ułożyć cały jadłospis oraz uwzględnić w nim wyselekcjonowane produkty niewpływające na podniesienie wagi. Owoce to ważna część tego jadłospisu, a można spożywać je w różnych formach, np. jako pożywne zdrowe smoothie owocowe lub owocowo – warzywne.

Ile kalorii ma owocowe smoothie?

Bogactwo witamin i minerałów w owocach jest każdemu znane i muszą one zostać dostarczone w odpowiedniej ilości do organizmu. Owocowe koktajle w diecie odchudzającej powinny być bogate w mikroelementy i pożywne, a zarazem mało kaloryczne. Ważny również tutaj jest wskaźnik glikemiczny, czyli zawartość cukru.

Owocowe koktajle zwykle uzupełniamy jogurtem i dodatkami, a ich dobór będzie tu kluczowy. Dobre smoothie odchudzające nie powinno zawierać kalorycznych bananów lub awokado, a inne składniki – migdały, czy orzechy i płatki powinny być dodane z umiarem. Doskonałym pomysłem jest zrównoważenie owoców choć jednym warzywem z błonnikiem, np. marchewką.

Jakie owoce wybrać do zdrowego smoothie?

Prozdrowotne właściwości owoców sprawiają, że powinny one znaleźć się w diecie przez cały rok, nie tylko przy odchudzaniu, ale ogólnie, przy zdrowym odżywianiu. Latem dostępność owoców i ich różnorodność sprawia, że do naszych koktajli wrzucamy każdy świeży produkt natury i to jest dobre. Pamiętać tylko warto, że niektóre owoce powinny tylko zdobić koktajl, a inne mogą służyć jako składnik główny.

Wśród owoców letnich w odchudzającym koktajlu, doskonale sprawdzą się jagody, truskawki, jeżyny, śliwki i czarna porzeczka. Nie tylko mają niski indeks glikemiczny, ale również wpływają na szybsze trawienie. Koktajl na bazie tych owoców jest zdrowy, a zarazem pożywny na tyle, że może stanowić doskonałą przekąskę między daniami.

Jak zrobić zdrowe smoothie, czyli słów kilka o dodatkach?

W sferze tworzenia smoothie ograniczają nas tylko preferencje smakowe i wyobraźnia. Tak naprawdę dobór owoców i połączenie ich ze zdrowymi dodatkami to kwestia często indywidualnego poczucia smaku i potrzeb. Wśród zdrowych dodatków, tak jak przy owocach, warto wybrać te, które sprzyjają odchudzaniu.

Owoce doskonale łączą się w smaku z orzechami i migdałami, ale można również do koktajlu dodać mielonego lnu, płatków owsianych, czy nasion chia. Pamiętać tylko warto, że każdy dodatek niesie za sobą swoją wartość energetyczną, a to sprawia, że trzeba je umiejętnie dołączyć do smoothie.

https://lifeberry.pl/produkt/jagodowy-odlot/

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jak dbać o wygląd felg samochodowych?

1 marca 2021

Na wygląd samochodu wpływa wszystko. Każdy element może go poprawić lub zepsuć. Warto więc przy okazji czyszczenia całego auta zwrócić uwagę nie tylko na jego lakier. Dolne elementy nadwozia, takie…

Czytaj więcej