czwartek, 23 maja 2024r.

Mała łazienka – jak urządzić ją, by stała się funkcjonalna?

photo 1635247049694 0269c357ab69cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8c2hvd2VyfGVufDF8MHx8fDE2NTc4NzA4NDEixlibrb 1.2.1q80w1080 1

W nowoczesnych stylach budownictwa, duży nacisk kładzie się na przygotowanie wygodnych pokoi mieszkalnych oraz salonów, często zapominając jednocześnie o komfortowej łazience. Zdarza się, że deweloperzy przeznaczają na to pomieszczenie kilka metrów kwadratowych, przez co jego aranżacja jest znacznie utrudniona. Co można zrobić, by mimo wszystko przygotować łazienkę z klasą?

Kabina czy wanna do małej łazienki?

Jeśli nie mamy do dyspozycji dużego pomieszczenia, raczej nie będziemy mogli zamontować wygodnej wanny. Są oczywiście produkty o niewielkiej średnicy, jednak trzeba pamiętać, że mogą one nie spełniać oczekiwań domowników. I nawet mimo skromnych rozmiarów wanna wymagać będzie przecież zabudowy, która także zajmie sporo miejsca.

W ciasnej łazience najlepiej postawić na kabinę prysznicową i stylowe meble do łazienki. Doskonałym rozwiązaniem będą półokrągłe systemy przyścienne, które można zamontować w jednym z rogów pomieszczenia. W ten sposób zagospodarujemy trudno dostępną przestrzeń i przygotujemy komfortowe miejsce do cowieczornej pielęgnacji. Przy niewielkim metrażu trzeba zrezygnować z systemów typu Walk In – one również potrzebują znacznej przestrzeni.

Opróżnij łazienkę z niepotrzebnych sprzętów

Kolejna zasada małej łazienki – pomieszczenie musi zawierać jak najmniejszą liczbę przedmiotów. Zainstalowana pralka czy szerokie oryginalne meble łazienkowe mogą wywołać efekt przepełnienia i zająć znaczną część cennego miejsca. Zamiast tego możesz postawić na skromniejsze meble łazienkowe, w których również łatwo przechować potrzebne akcesoria.

Proponujemy przykładowo innowacyjne szafki łazienkowe Louis Oristo o smukłym kształcie i dużej wysokości. Można też zastosować narożne półki, które nie zajmą dużo przestrzeni, jednocześnie umożliwią przechowywanie wszystkich potrzebnych akcesoriów. W małej łazience idealnym rozwiązaniem będzie również umywalka z zabudową szafkową.

W jaki sposób optycznie zwiększyć wielkość pomieszczenia?

Fizycznych rozmiarów łazienki raczej nie zmienisz, możesz jednak zmodyfikować sposób postrzegania gabarytów pomieszczenia. Przykładowo, stosując smukłe, stojące meble zamiast tych wiszących zyskasz lepszy efekt głębi. Wiszące półki na akcesoria mogą zaburzyć estetykę pomieszczenia i sprawić, że wyda się ono bardziej zagracone.

Nie tylko meble Oristo Louis pomogą optycznie powiększyć łazienkę. Kluczowe znaczenie będzie mieć też kolor pomieszczenia. Najlepiej zastosować stonowane odcienie pastelowych barw, które rozjaśnią pokój. Ciekawym rozwiązaniem w łazience z ubikacją będzie też zastosowanie miski wiszącej, która ma bardziej opływowy kształt niż tradycyjny kompakt WC.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Agencja celna co to? Czy warto korzystać z usług agencji celnej?

1 listopada 2021

Agencja celna często jest mylona z Urzędem Celnym, co jest oczywiście zrozumiałe w racji tego, że w błąd mogą wprowadzać podobne nazwy oby tych instytucji. Zakres obowiązków w przypadku agencji,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady