poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Studia zaoczne – ile dni w tygodniu? Kto może ubiegać się o przyjęcie na studia niestacjonarne?

photo 1492538368677 f6e0afe31dcccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHx1bml2ZXJzaXR5fGVufDF8MHx8fDE2NzQ2ODg5OTYixlibrb 4.0.3q80w1080

Studia w trybie niestacjonarnym to szansa dla wielu osób na ukończenie szkoły wyższej. Nie każdy ma możliwość uczyć się stacjonarnie, a więc taka forma nauki cieszy się ogromną popularnością. Studia zaoczne, jeżeli chodzi o zakres materiału, jaki trzeba opanować są takie same, jak dzienne. Jeżeli planujemy rozpocząć studia niestacjonarne, powinniśmy wiedzieć, ile dni w tygodniu trwają studia zaoczne i dla kogo skierowana jest ta forma nauki?

Studia niestacjonarnie – co ile są zjazdy?

Zjazdy w przypadku studiów niestacjonarnych najczęściej organizowane są w weekendy. Oczywiście może się zdarzyć, że zajęcia będą prowadzone również w piątki, jednak nie na każdym kierunku się to zdarza. Jeśli już szkoła wyższa organizuje zajęcia w piątek, to najczęściej są one w godzinach popołudniowych.

Zjazdy odbywają się co dwa tygodnie, a wykłady trwają zazwyczaj cały dzień. Taka forma zajęć jest niezbędna do tego, aby wykładowca przekazał studentom cały zakres materiału. Dzięki temu, że zajęcia prowadzone są w weekendy, studenci nie muszą pojawiać się na uczelni w ciągu tygodnia.

Kto może zapisać się na studia niestacjonarne?

Studia zaoczne dedykowane są każdemu, kto nie może lub nie chce uczyć się stacjonarnie. Codzienna praca oraz natłok obowiązków to główne czynniki decydujące o wyborze studiów niestacjonarnych. Ponadto czasem nie mamy możliwości, aby studiować stacjonarnie z uwagi na ciężką sytuację finansową.

Wybierając studia Szczecin, możemy jednocześnie się uczyć oraz pracować. Pogodzenie obu tych zajęć jest wtedy dużo łatwiejsze i daje studentowi możliwość uzyskania upragnionego tytułu.

Warto dodać, że czasem decydujemy się na studia, żeby się doszkolić i zająć lepsze stanowisko. Z takimi sytuacjami można spotkać się dosyć często nie tylko u młodych osób, ale również tych starszych.

Czy studia zaoczne są ciężkie?

Na każdym kierunku studenci muszą się uczyć. Oznacza to, że bez względu na to, jaki kierunek wybierzemy, będziemy musieli systematycznie przyswajać przekazywaną nam wiedzę. W przypadku studiów niestacjonarnych ilość nauki może wydawać się większa z uwagi na to, że pojawiamy się na uczelni najczęściej, co 2 tygodnie.

Należy jednak pamiętać, że wybierając kierunek, który nas interesuje nauka, będzie dużo przyjemniejsza. Dzięki temu nawet w przypadku dużej ilości materiału i trudnych zagadnień będziemy w stanie się wszystkiego nauczyć. Oczywiście zdarzają się kierunki dosyć wymagające, a więc każda decyzja o rozpoczęciu studiów musi być przemyślana.

Może spodobać Ci się również:

photo 1542834369 f10ebf06d3e0ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Ile kcal ma pizza? Potrawa również dostarcza nam cennych składników

1 marca 2023

Dla wielu to potrawa typu fast-food, której powinniśmy unikać jak ognia. Jeszcze inni nie potrafią zrezygnować z chrupiącego ciasta, posmarowanego sosem pomidorowym razem z innymi dodatkami. Pizza wywołuje skrajne emocje,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady