niedziela, 03 marca 2024r.

Sztuczne palmy na tarasie – dekoracja efektowna i użyteczna

photo 1624802649119 d7908bc0968ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxzd2ltbWluZyUyMHBvb2wlMjBncmVlbiUyMHdhbGx8ZW58MXwwfHx8MTY2MTYzMTgxMgixlibrb 1.2.1q80w1080

W ciepłym klimacie zwrotnikowym palmy to naturalny widok z okien. Występują w wielu miejscach, gdzie jest wysoka temperatura, są w różnych kształtach i rozmiarach. Niestety na naszej szerokości geograficznej to nie jest naturalne drzewo, chyba że palma pochodzi z indywidualnej hodowli i znajduje się w publicznej lub prywatnej oranżerii.

Osoby posiadające dom z dużym tarasem często zastanawiają się nad wyborem dekoracji i roślinności, którą mogą ustawić w tym miejscu. Dylemat pojawia się szczególnie w okoliczności, gdy taras nie łączy się z ogrodem pełnym drzew, krzewów i innych roślin. Wówczas najlepsze zastosowanie znajdą sztuczne palmy na taras.

Gdzie warto postawić sztuczną palmę?

Sztuczne kwiaty cieszą oko tak samo jak żywe i dają poczucie połączenia z naturą. Jeśli chodzi o rozłożyste palmy niedostępne nam w naturalnym stanie, to mają one kilka zalet, o których warto wspomnieć. Można taką palmę postawić w salonie, a nawet w sypialni, gdzie będzie stanowiła ciekawy element aranżacyjny. Jeśli stanie przy oknie może skutecznie ograniczyć promieniowanie słońca na powierzchnie mieszkania, szczególnie w upalne lato.

Sztuczna palma jest też doskonałym elementem aranżacji domowego spa w łazience. Tam, gdzie zainstalujemy zieloną ścianę wertykalną i postawimy palmę, zrobi się klimatycznie i bardzo relaksująco. 

Sztuczne palmy w ogrodzie lub na tarasie – jaki z nich jest pożytek?

Palmy można wykorzystać do upiększenia tarasu zewnętrznego, tworząc zacieniony obszar, w którym ludzie mogą usiąść lub odpocząć. Mogą również dodać tropikalnego charakteru do przydomowego krajobrazu. Aby taras zewnętrzny był bardziej komfortowy i estetyczny, palmy powinny być dobrze dopasowane wielkością, a także kształtem liści i rozłożystością.

Palmy sztuczne doskonale sprawdzają się jako dekoracja odporna na większość warunków atmosferycznych. Nie groźne im deszcze, ani wiatry, a dobrze zabezpieczone mogą przetrwać nawet polską zimę. Wybierając taką roślinę na taras warto zasięgnąć rad u sprzedawcy, jak zabezpieczyć i chronić palmę przed ekstremalnymi warunkami tak, aby przetrwała przez lata.

Pielęgnacja roślinności sztucznej, w tym palm na tarasie

Sztuczne palmy nie muszą być podlewane, a ich pielęgnacja jest dość prosta. Wystarczy przecierać ją regularnie wilgotną ściereczką oraz dbać o estetyczny wygląd.

Sztuczna roślinność jest dobra dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na opiekę nad żywymi kwiatami. Jednocześnie ta forma również wprowadza w otoczenie niepowtarzalny naturalny pierwiastek.

Może spodobać Ci się również:

photo 1507882690564 a51298183825cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

GPS w samochodzie co pokazuje? Jakie możliwości daje nadajnik GPS?

1 grudnia 2022

Montaż nadajnika GPS do samochodu to bardzo częsta czynność wykonywana przez właścicieli pojazdów. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa pojazdu. Obecnie nadajniki GPS są wykorzystywane nie tylko do samego namierzania…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady