niedziela, 05 lutego 2023r.

Zamykanie naczynek – jaka metoda najlepsza?

unnamed file 2

Popękane naczynka są mało estetyczne, niestety najczęściej pojawiają się na twarzy i nogach. Obecnie medycyna estetyczna daje duże możliwości, jeżeli chodzi o usuwanie naczynek, więc nie trzeba się martwić, że będziemy musieli z nimi żyć. Chociaż zamykanie naczynek można przeprowadzić za pomoc kilku metod, to laser będzie zdecydowanie najskuteczniejszy.

Laserowe zamykanie naczynek

Pękające naczynka to poszerzone na stałe naczynia włosowate, które przebijają przez skórę. W medycynie mówi się w tym wypadku o zaburzeniach krążenia żylnego. Takie problemy mogą przybierać różne formy, mogą pojawić się na twarzy w formie rumienia, trądziku różowatego, poza twarzą zazwyczaj występują na dekoldzie i nogach. 

Laserowe usuwanie naczynek Kraków to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można pozbyć się problemu. Jest to termiczna koagulacja naczyń krwionośnych, laserem naświetla się wybrany obszar, dzięki temu można dotrzeć wyłącznie do zmienionego chorobowo naczynia krwionośnego. Laserowe zamykanie naczynek jest zalecane w przypadku pojawiającego się rumienia, zmian rubionowych i trądziku różowatego. 

Jak dbać o skórę z popękanymi naczynkami?

Gdy problem z popękanymi naczynkami nie jest duży, warto zastosować odpowiednią pielęgnację. Drobne zmiany na skórze można zatuszować makijażem, warto stosować kosmetyki przeznaczone do wrażliwej skóry naczynkowej. Na rynku obecnie jest dużo preparatów wzmacniających ścianki naczynek. 

Jeżeli zauważymy, że problem się pogłębia, skóra jest zaczerwieniona, przesuszona, odczuwamy pieczenie, wówczas warto udać się do dermatologa. Niekiedy niezbędne jest wykonanie również USG naczyń żylnych. 

Zalety zabiegów laserowych

Zabiegi laserowe są bezpiecznie i bardzo skuteczne, dlatego bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Laser działa bardzo precyzyjnie, doprowadza do zniszczenia ścian naczynka, następne obkurcza je i zamyka. To metoda nieinwazyjna, stosunkowo bezbolesna i co najważniejsze gwarantująca trwałe efekty.

Zamykanie popękanych naczynek krwionośnych za pomocą lasera to jedna z najskuteczniejszych metod, więc warto wziąć ją pod uwagę, gdy decydujemy się na pozbycie się problemu. Dzięki temu można cieszyć się z pięknej, zadbanej skóry bez żadnych defektów. 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Tankpad – po co jest wykorzystywany? Nie tylko element ozdobny!

1 kwietnia 2021

Motocykl to dla posiadacza wyjątkowa maszyna. Każdy poprzez jej wygląd chciałby zaznaczyć oryginalność i unikalny charakter. Stąd też amatorzy jednośladów bardzo często modyfikują kolor lakieru pojazdu, czy poszukują dopasowanych elementów,…

Czytaj więcej