niedziela, 14 kwietnia 2024r.

Czy warto wyposażyć drzwi wejściowe w doświetla?

unnamed file 14

Coraz więcej właścicieli domów decyduje się na wykończenie stolarki drzwiowej doświetlami. Są to przeszkolone elementy, które montuje się u góry – nad drzwiami, po bokach lub całościowo wokół drzwi. Wykończenie stolarki drzwiowej naświetlami sprawia, że wygląd wejścia domu jest niezwykle atrakcyjny i elegancki.

Warto wiedzieć, że doświetla drzwiowe maja szereg innych zalet poza ładnym wyglądem. Ich nowoczesna produkcja zapewnia światło wewnątrz sieni, dobrą izolacje termiczną i odpowiednie zabezpieczenie przeciw uszkodzeniom.

Jakie są rodzaje doświetli?

Drzwi wejściowe opatrzone naświetlami można spotkać bardzo często. Doświetla przeważnie osadzone są albo po bokach, albo u góry. Rzadziej spotykane są wejścia do domów z doświetlami okalającymi je ze wszystkich stron. Nie mniej jest to ciekawy i wart zastanowienia pomysł.

Górne doświetla sprawiają, że światło przenika do wnętrza od góry i rozjaśnić może efektywnie korytarz lub przedsionek. Natomiast boczne mają, poza funkcją przepuszczania światła dodatkowy atut. Można przez nie sprawdzić, kto jest na zewnątrz i kontrolować przestrzeń wejściową. Boczne doświetla, w zależności od upodobań można zamontować z jednej lub dwóch stron drzwi.

Czy doświetla są bezpieczne?

Położone nad drzwiami naświetla górne są trudne do sforsowania przez intruza. Możliwość wtargnięcia jest tu praktycznie zerowa. Poza tym górne doświetla składają się z kilku warstw szyb, a miedzy nimi znajduje się gaz. To pozwala na uzyskanie trwałej i trudnej do uszkodzenia konstrukcji.

W taki sam sposób wykonane są naświetla boczne, co sprawia, że nie są one strukturą podatną na włamanie. Szczególnie, że producenci drzwi dodatkowo wyposażają je w odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe.

Czy doświetla są energooszczędne

Zachowanie dobrej izolacji cieplne w domu jest bardzo ważne. Zdawać by się mogło, że im więcej szyb wokół drzwi, tym więcej ciepła znika z domu. W przypadku współczesnych przeszkleń wokół stolarki drzwiowej ten aspekt szczególnie jest brany przez producentów.

Konstrukcje doświetli tak są wykonane, by zachować odpowiednie parametry termoizolacyjne. Wybierając całe wyposażenie wejścia warto zwrócić uwagę na skrzydło drzwiowe, ościeżnicę oraz konstrukcję naświetli. Doskonałym wypełnieniem, gwarantującym zachowanie wysokiej termoizolacyjności jest piana PUR. 

Aby zachować wysokie właściwości i dobrą ochronę domostwa warto sięgnąć po ofertę producenta drzwi zewnętrznych, który również ma w swojej ofercie doświetla. Zakup drzwi i naświetli w wybranej formie w jednej firmie zapewni również profesjonalny montaż całej stolarki drzwiowej.

Może spodobać Ci się również:

Outsourcing procesu rekrutacji - czy agencja HR to dobry pomysł?

Outsourcing procesu rekrutacji – czy agencja HR to dobry pomysł?

1 listopada 2020

Outsourcing to wykorzystanie zewnętrznych zasobów do delegowania zadań i projektów do firm zewnętrznych. Wchodzi w coraz to nowe obszary naszego życia, nie tylko na polu zawodowym, ale także prywatnym. Podstawą…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady