niedziela, 03 marca 2024r.

Dlaczego warto woskować samochód? – auto detailing

Dlaczego warto woskować samochód? - auto detailing

Woskowanie auta najczęściej kojarzy nam się z zabiegiem, który ma nadać samochodowi połysku i wykonywany jest przez tych, którzy chcą się swoim samochodem „pokazywać” przed ludźmi. Okazuje się jednak, że nie tylko nadaje on pojazdowi lepszy wyglądu. W dzisiejszym poradniku przedstawimy, jakie są zalety woskowania, a także usług pod nazwą auto detailing. Kraków od pewnego czasu ma całkiem sporo punktów, gdzie można zlecić wykonanie różnych zabiegów z tej kategorii.

Połysk lakieru

Nie da się ukryć, że woskowanie to jednak przede wszystkim działanie stylistyczne. Powłoka nałożona na lakier powoduje, że staje się on lśniący i wygląda wspaniale. Nawet jeżeli jest to starszy pojazd, który ma już zauważalnie wyblakłą powłokę lakierniczą, to po wykonaniu porządnego polerowania i woskowania potrafi zmienić się nie do poznania. Woskować możemy samodzielnie, ale także zlecić taką usługę specjalnemu serwisowi. Wchodzi ona bowiem w zakres usług, których roboczą nazwą jest detailing. Kraków,jak każde duże miasto, ma w tej chwili już przynajmniej kilkanaście placówek, gdzie można zlecić wykonanie między innymi woskowania. Ponieważ jest to proces czasochłonny i dokładny, nie każdy może dysponować odpowiednio dużą ilością wolnego czasu, a także samozaparcia. Dzięki powyższym punktom możemy mieć tę usługę wykonaną przez profesjonalistów.

Odprowadzanie wody

Zapewne widzieliście kiedyś charakterystyczny efekt zastygniętych kropelek wody na samochodzie. Jeżeli tak, to dany pojazd był właśnie poddany woskowaniu. Wosk, z powodu swoich charakterystycznych właściwości, powoduje bardzo łatwe spływanie wody. Ta, która spłynąć nie zdąży, formuje własnie takie niewielkie krople. Teoretycznie może się wydawać, że użyteczność tego fenomenu nie jest wielka, jednak to tylko pozory. Otóż brak zalegającej na karoserii wody zwiększa szanse na to, że lakier będący pod spodem przetrwa długie lata bez matowienia. W wodzie deszczowej często rozpuszczonych jest bowiem wiele różnych związków chemicznych (tzw. kwaśne deszcze), które powodują szybką degradację lakieru. Potwierdzi nam to każdy serwis prowadzący auto detailing. Krakówto jedno z miast, gdzie woda deszczowa potrafi być wyjątkowo agresywna chemicznie z powodu dużego smogu.

Ochrona lakieru

Łatwiejsze spływanie wody z karoserii to jednak nie jedyna rzecz, która chroni lakier. Przede wszystkim robi to sam wosk, który tworzy bardzo niewielką powłokę, która jest jednak na tyle wytrzymała, by zmniejszyć również oddziaływanie np. promieniowania słonecznego, które bardzo szybko niszczy powłokę lakierniczą auta. Oprócz tego z powierzchni łatwo jest usunąć zanieczyszczenia, takie jak ptasie odchody czy żywicę z drzew, która również potrafi bardzo szybko doprowadzić do degradacji lakieru. Pojazd regularnie woskowany na dłużej zachowa swój oryginalny wygląd. Warto więc regularnie odwiedzać nasze lokalne Auto SPA. Krakówma już takich miejsc na tyle dużo, że na rynku wytwarza się konkurencja, co sprzyja polepszaniu jakości usług i spadkowi cen.

Może spodobać Ci się również:

photo 1573164713712 03790a178651cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2NXx8Y29uc3VsdGFudHxlbnwxfDB8fHwxNjYzMDk4ODI1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Co dostaje konsultantka Avon na start? Od czego zależą zarobki konsultantki Avon?

1 października 2022

Avon to firma mająca zasięg na całym świecie, co zyskała oferując klientom sprawdzone i skuteczne kosmetyki. Rejestrując się w Avon mamy możliwość wyboru kilku ścieżek kariery, którymi chcielibyśmy pójść. Na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady