poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Jak ocieplić drzwi zewnętrzne? Problem osób mieszkających w domu jednorodzinnym

unnamed file 1

W odróżnieniu od drzwi wewnętrznych, które nadal podlegają przepisom krajowym, w związku z czym ich standaryzacja jest niższa, od 2006 roku drzwi zewnętrzne podlegają europejskiej normie zharmonizowanej.

Minimalne normy

W wyniku standaryzacji większość drzwi jest budowana w ten sam sposób. Ich minimalne wymiary to 90 x 200 cm. Okładzina montowana jest na ościeżnicy, która jest głównym elementem konstrukcyjnym skrzydła drzwiowego, a szczeliny pomiędzy okładziną po obu stronach drzwi wypełnione są materiałami zapewniającymi izolację zarówno termiczną, jak i akustyczną.

Bez wątpienia ma to kluczowe znaczenie w przypadku, gdy stawiamy na drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego.

Najczęściej używane jest szkło bezpieczne. Drzwi z więcej niż 3 klasami należy ozdobić szybą antywłamaniową z wkładami szklanymi, niezależnie od stanu faktycznego.

Ocieplanie drzwi, a wybór właściwych

Najczęściej stosowanymi izolatorami są płyty drewnopochodne, styropian i pianka poliuretanowa. Ościeżnica w drzwiach standardowych wykonywana jest najczęściej z drewna lub materiałów drewnopochodnych, w drzwiach stalowych zbrojonych i antywłamaniowych.

Rama posiada również okucia i zamki. Wybierając drzwi, należy zwrócić uwagę, czy są one wyposażone w co najmniej trzy zawiasy, z zawiasem środkowym nad klamką w nakierowaniu na drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego. Wybierając drzwi, najpierw sprawdź ich klasę wytrzymałości, a następnie zwróć uwagę na estetykę. Praktycznie wszystkie materiały wykończeniowe są używane do produkcji paneli drzwiowych.

Doskonałe standardy

Drzwi antywłamaniowe mają zwykle klasę 3-4. W ogólnym obrocie rynkowym rzadko można znaleźć drzwi klasy 5, a konstrukcje klasy 6 i 7 nie są dostępne w sklepach. Są to specjalistyczne rozwiązania wykonywane na zamówienie. Warto jest mieć to na uwadze stawiając na drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego.

Poszukując drzwi, a także materiału okładzinowego użytego do ich budowy należy brać pod uwagę nie estetykę, ale użyteczność. Poszczególne rozwiązania posiadają zarówno zalety, jak i wady. Należy zdecydowanie unikać drzwi z drewna iglastego ze względu na ich złą odporność na czynniki atmosferyczne, jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego.

Jeśli jednak są uszkodzone, można je łatwo naprawić. Drzwi wykonane z metalu, PCV lub włókna szklanego są odpowiednio odporne na warunki atmosferyczne, ale naprawa nawet drobnej usterki zwykle nie jest możliwa i należy wymienić całe skrzydło w nakierowaniu na drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego.

Może spodobać Ci się również:

photo 1589829545856 d10d557cf95fixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Praca w Niemczech – ile godzin? Kiedy pracownik ma prawo do odpoczynku?

1 marca 2022

Wyjazd do Niemiec w celach zarobkowych to coraz popularniejsze zjawisko. Wiele osób chce polepszyć komfort życia poprzez większe zarobki, które można uzyskać pracując za granicą. Jednak, zanim podpiszemy umowę, warto…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady