niedziela, 28 maja 2023r.

Tankpad – po co jest wykorzystywany? Nie tylko element ozdobny!

unnamed file

Motocykl to dla posiadacza wyjątkowa maszyna. Każdy poprzez jej wygląd chciałby zaznaczyć oryginalność i unikalny charakter. Stąd też amatorzy jednośladów bardzo często modyfikują kolor lakieru pojazdu, czy poszukują dopasowanych elementów, dzięki którym samochód staje się jeszcze lepiej widoczny. To jednak mogą być dość kosztowne inwestycje, na które nie każdy może sobie pozwolić. Są jednak prostsze sposoby na uatrakcyjnienie wyglądu maszyny dzięki tankpadom. Czy to jednak tylko kolorowe naklejki?

Czym są tankpady?

To akcesoria, które przyklejane są zwykle na bak motoru. Tankpady motocyklowe zwykle wielkością dostosowane są do konkretnych modeli pojazdu, przez co z większą łatwością można umieścić je na motocyku. Naklejki mogą być montowane jedynie na górnej części zbiornika, dostępne są także modele kilkuczęściowe do przyklejenia na boki.

Producenci oferują szeroki wybór produktów. Tankpad Honda może w ten sposób łatwiej wpasować się w gusta klienta, przez co znacznie łatwiej będzie mu znaleźć najlepszy wariant ozdoby. Dużą zaletą jest też wytrzymałość naklejek – dzięki wykorzystaniu trwałych materiałów, ozdoba zachowuje pierwotny wygląd przez długi czas!

Jakie zadania mają tank pady?

Choć wielu motocyklistów wskazałoby tutaj funkcję rekreacyjną, tankpad Yamaha przede wszystkim ma chronić powierzchnię baku. To jeden z najbardziej podatnych na uszkodzenia elementów maszyny, ponieważ właśnie ten zbiornik najczęściej ma kontakt z metalowymi elementami. W takim przypadku o zarysowania lakieru nie jest trudno.

Dzięki zastosowaniu tankpadów znacznie zmniejsza się ryzyko zarysowania poprzez zamki od spodni czy kurtki lub klamrę od paska. Takie ozdoby przeciwdziałają także otarciom wynikającym ze zmiany pozycji podczas jazdy. Dodatkowo tankpady stanowią świetną ozdobę i osłonę części baku przed czynnikami atmosferycznymi.

Jak dobrać tank pad boczny?

Tak jak wspomniano, wybór naklejek jest bardzo zróżnicowany, przez co motocyklista powinien w każdej sytuacji znaleźć odpowiedni produkt dla siebie. Producenci udostępniają wiele motywów i wariantów kolorystycznych naklejek, tank pady przygotowane są także z wielu odpornych materiałów.

Aby cieszyć się z oryginalnej ozdoby przez dłuższy czas, warto jednak postawić na akcesoria znanych marek. Tylko wtedy motocyklista będzie miał pewność co do jakości, a zakupiona naklejka przez długi czas utrzymywać będzie świetny kolor i blask. Podczas doboru produktów, warto też zwrócić uwagę na to czy są one odporne na działanie wilgoci.

Może spodobać Ci się również:

Jakie owoce sprzyjają odchudzaniu i jak zrobić pyszne, odżywcze smoothie owocowe, będąc na diecie?

1 sierpnia 2022

Dieta odchudzająca na bazie owoców i warzyw zawsze daje wspaniałe efekty oraz jest smaczna i niezwykle zdrowa. Żeby osiągnąć zamierzone rezultaty, trzeba odpowiednio ułożyć cały jadłospis oraz uwzględnić w nim…

Czytaj więcej